header graphic

Aloha и Ви благодариме за запирање од страна! Кина, прошетки ресторанот на Kahana служи вкусна мандарински и јапонската кујна дневно. Ние секогаш користете најсвеж месо Хаваите, живина, производство и вкусни морски плодови. Ние никогаш не се користи MSG.

Насоки во Кина Брод

Од Lahaina / Kaanapali: DRIVE NORTH на Honoapiilani автопат (Hwy 30) минатото аеродромот Kapalua. Свртете лево на Hoohui патот семафор (Мек Доналдс на аголот). Се претвори во право на гости знак врз Долна Honoapiilani патот. Кина брод е околу 1/4 милја на десната страна.

Од Napili / Kapalua: возење јужно од Honoapiilani автопат (Hwy 30) и да се сврти право на Hoohui патот семафор (Мекдоналдс на аголот по минувањето Kahana портал влезот). Се претвори во право на гости знак врз Долна Honoapiilani патот. Кина брод е околу 1/4 милја на десната страна. Алтернативно, возење јужно од Долна Honoapiilani патот додека не го видите на Кина прошетки на левата страна. На ресторанот е по Kahana село на левата страна, и директно преку улица од Kahana гребен condos.

Важни нешта
Свежи состојки, и никогаш не било MSG.
  • Ручек Пон-Саб 11:30-02:00

  • Вечера
    7 дена, 17:00 да се затвори (јавете ни се!)

  • 4474 Долна Hono, Kahana
    Сајтот го!

  • Се-надвор и испорака
    (808) 669-5089
Преведувач
English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flag
German flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flag
Greek flagHindi flagSwedish flagFilipino flagIndonesian flagVietnamese flag
Maltese flagThai flagTurkish flagBelarus flagMacedonian flagMalay flag
Последни коментари
Мауи Мени Списание Maui Menu Magazine
Преземете го нашиот Мени
click to download the China Boat menu
Кликнете на сликата за да ја преземете во PDF формат нашата целосна мени. Acrobat Reader (или сличен) се задолжителни за да ги видите документ.
Фејсбук